بهترین های روز
بهترین های روز

سرگرمی و دانستنی های فراوان به همراه کلیپ های روز و مطالب وبلاگهای فارسی با به روز رسانی خودکار

تشک مواج چیست؟

تشک مواج چیست؟


افرادی که توانایی بیرون شدن از رختخواب را به هر دلیلی ندارند و یا ناچار به نشستن طولانی مدت بر روی ویلچر هستند، تن هنگام ها به طور دائم تحت تماس و فشار با سطح زیرین پیمان دارد، نبود جنبش و جنبش مایه جلوگیری از گردش خون می شود. برآیند اینکه اندوخته خون در هنگام قسمت از تن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و بافت هنگام قسمت از بدن، در دراز مدت از میان می رود و می میرند. خوشبختانه امروزه در زمینه درمان پیشرفت های قابل توجهی انجام شده است. تشک های مواج ، برای این کسان می تواند بسیار سودمند واقع شود. تشک های مواج برای درمان زخم بستر و یا جلوگیری از ایجاد زخم بستر کاربرد فراوان دارند. تشک های مواج برای افرادی که به هر دلیلی نیاز است در مدت زمان طولانی در رختخواب استراحت کنند بسیار سودمند می باشد و از ایجاد زخم بستر جلوگیری می کند. همچنین این تشک ها برای کسان دچار به زخم بستر نیز در روند بهبودی زخم کمک کننده است. زخم بستر بیشتر در افرادی که به دلایلی مثل کما و یا نقاهت های طولانی مدت بعد از جراحی، نیاز به بستری شدن در مدت طولانی دارند دیده شده است. بهترین و موثرین راه برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر ، به کارگیری تشک های مواج متناسب با نیاز هر فرد می باشد.
class="image" style="display: inline-block;" >
تشک مواج با کاهش فشار برآمده از سمت تشک به تن از زخم بستر جلوگیری کند. تشک مواج از رده های سلولی هوا تشکیل شده است که بدست پمپی باد میشود.
روش کار با تشک مواج در نخست باید شلنگی که به تشک نصب شده است را به سوراخ مکنده باد متصل کنید، پس از روشن کردن مکنده باد، درجه هنگام را بسیار کنید. با این کار تشک مواج آغاز به باد شدن می کند و سلول های تشک به طور هم رده باد می شوند. پس از باد شدن تشک، درجه مکنده باد را کاهش دهید و بیمار را بر تشک بخوابانید. نکات چشمگیر در مکنده باد تشک مواج بهتر است پس از باد شدن تشک، شلنگ، مکنده و تشک بدون تاخوردی نگه داری شوند. هیچ گاه مکنده باد را به گوشه ‎ها پرتاپ نکنید. قبل از به کارگیری مکنده باد، حتما پایه هایی که برای جریان داشتن هوا در زیر مکنده تعبیه شده اند را باز نگه دارید، این کار فشار وارد شده به مکنده را به حداقل می رساند.
class="image" style="display: inline-block;" >
تشک ویژه بیمارانی است که بی جنبش هستند و یا جنبش کمی دارند.
نکات چشمگیر برای تشک های مواج قبل از گزینش تشک مواج باید به این باره توجه داشته باشید که، تشکی که گزینش می کنید نباید بردباری وزن هنگام کمتر از وزن بیمار باشد، زیرا چنانچه وزن بیمار بیشتراز وزن تحملی تشک باشد به سلول های باد فشار وارد می شود و می تواند ویرانی تشک را نتیجه دهد. تشک مواج را نباید به هیچگونه در مجاورت مواد اشتعال زا و یا گرما های بسیار پیمان دهید. کدام گونه تشک مواج بهتر می باشد؟ برای گزینش تشک خود باید میزان زخم بستر باره بررسی پیمان بگیرد. در صورتی که زخم بستر شما در درجه 1 باشد، پوست تنها دچار تغییر رنگ شده است و بیشتر گرایش به رنگ قرمز و یا ارغوانی دارد برآیند اینکه در این مرحله پوست شکننده نشده است و می توانیم با کم کردن فشار در هنگام ناحیه از ایجاد زخم بستر جلوگیری کنیم. در صورتی که زخم بستر شما در درجه 2 باشد، پوست تحریک شده و ملتهب به نظر می آید. زمانی که زخم گسترش می یابد و ظاهری دهانه ای دارد می توان هنگام را در درجه 3 از زخم بستر پیمان داد. در مرحله 4 از زخم بستر عضلات، تاندون ها، مفاصل و استخوان ها دچار آسیب شده اند و شکیبیدن عفونت بالا می باشد برآیند اینکه گودی زخم بالا است و درمان در این درجه از زخم به مراتب دشوار تر است و به زمان بیشتری نیاز دارد. شما باید با توجه به گونه زخم بستر خود، پسندیده ترین تشک مواج را گزینش کنید.
class="image" style="display: inline-block;" >
از تشک مواج برای پیشگیری و درمان زخم بستر کاربرد میشود.
تشک مواج یا همان تشک بیمار و یا بیمارستانی جهت جلوگیری از بروز زخم بستر کاربرد دارد و از جنس پی وی سی می باشد.اجزای تشک مواج از یک شماره موتور کمپرس هوا و یک شماره تشک موجدار باد شونده تشکیل میشود. کاربرد این تشک در بیمارانی که بستری هستند و از جنبش کمی برخوردارند بسیار سودمند است. تشک مواج بدست دو کانال مجزا فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط گوناگون تن جا به جا می کند و بدینوسیله از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه ویژه جلوگیری می کند. نام دیگر این تشک تشک ضد زخم بستر می باشد . جهت خرید گونه ها تشک مواج باید به چند نکته توجه داشت : اگر مدت زمان بستری بیمار بسیار است باید از تشک های مواج ضخم بستر سلولی کاربرد کرد و اگر کوتاه باشد از تشک مواج زنبوری کاربرد کرد. اگر بیمار دارای زخم بستر باشد بهتر است از تشک مواج سلولی تخصصی کاربرد شود. وزن بیمارانی که بسیار است نمیتوانند از تشک های مواج ساده یا زنبوری کاربرد نمایند و حتما باید از گونه تشک مواج سلولی کاربرد شود. با توجه به هزینه های درمان زخم بستر بهتر است در خرید تشک مواج پسندیده برای بیماران صرفه جویی نشود. گونه ها تشک های مواج و تفاوت هنگام ها با یکدیگر: تشک های مواج به چندین مدل بخش می شوند که پر مصرف ترین و البته ارزانترین هنگام ها به مدل های تخم مرغی معروفند که برای بیمارانی با وزن بیشینه 70 کیلوگرم و مدت زمان بستری تا یکسال مناسبند .شکل ظاهری این تشک ها مانند شانه های تخم مرغ می باشد و ابعاد این تشک ها به درازا 280 عرض 90 و پهنای 6.5 سانتیمتر است. جنس این تشک از پی وی سی و دارای 130 انبار باد به رنگ بژ است. ابعاد موتور کمپرس این تشک ها به درازا 22.4 و عرض 10.8 و پهنای 10.3 سانتیمتر به وزن 1.4 کیلوگرم است . مدل بعدی مدل لوله ای یا سلولیه که برای بیمارانی با وزن حداکثر 120کیلوگرم و مدت زمان بستری تا دو سال مناسبند. این تشک ها مانند لوله هایی کنار هم چیده شده اند و مشخصات این تشک ها هم دارای 17 انبار لوله ای باد از جنس ترکیبی نایلون و پی وی سی به ابعاد درازا 190 و عرض 85 و پهنا 11 سانتیمتر به رنگ آبی تیره و موتور کمپرسی به ابعاد درازا 33 و عرض 15 و پهنا 12 سانتیمتر می باشد

منبع : بازار طب
تاریخ باز نشر :
زمان : حدود 28 روز پیش

بازنشر شده توسط : - bestofday
لینک ثابت مطلب :
امتیاز 3     1 تا 5
تعداد بازدید : 4

موضوع مطلب : #

گردشگری

#

پزشکی و سلامت

| کرمان
برچسب ها : #

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#

#


دانانلوداهنگ کامرا از سیمگه دانانلوداهنگ کامرا از سیمگه دانانلوداهنگ کامرا از سیمگه مسعودصدیق لو اهنگ سیمگه میش میش دانلود اهنگ کامرا از سیمگه دانلود اهنگ کامرا از سیمگه دانلود آهنگ ترکی از سیمگه کامرا کامرا دانلود آهنگ ترکی از سیمگه کامرا کامرا دانلودآهنگ کامرا از سیمگه دانلوداهنگ سیمگه کامرا دانلوداهنگ سیمگه کامرا دانلود آهنگ monster از اکسو دانلود آهنگ خدا چوب لای چرخ کارم نکن خدا خسته ام صبح بیدارم نکن دانلود آهنگ سیمگه کامرا ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺍﻫﺘﮓ ﻣﺠﯿﺪ ﺧﺮﺍﻃﻬﺎ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺧﺪﺍ ﺧﺴﺘﻢ ﺻﺒﺢ ﺑﯿﺪﺍﺭﻡ ﻧﮑﻦ دانلود آهنگ فواد الفت عشق من دانلود آهنگ فواد الفت عشق من دانلود اهنگ سیمگه به نام کامِرا اهنگ سیمگه کمرا دانلود فیلم اخرین مبارز یول براینر دانلود زیرنویس سریالGolden.Rainbow.E03. دانلود اهنگ شکیرا للو للو للو متن و ترجمه اهنگ deli bile متن و ترجمه اهنگ deli bile