بهترین های روز

بهترین های روز


سرگرمی و دانستنی های فراوان به همراه کلیپ های روز و مطالب وبلاگهای فارسی با به روز رسانی خودکار

Learn_more_about_RSS_feeds_and_RSS_reader_www_bestofday_ir آموزشی » آموزش اینترنت

در مورد فید آر اس اس و فید خوان بیشتر بدانیم


در این مقاله با فید آر اس اس ، کاربرد خوراک و فید سایت و همچنین استفاده از آن آشنا خواهید شد . خواندن این مقاله به تمامی وبمستران عزیز توصیه میشود .
آر اس اس چیست ؟
در لغت آر اس اس به معنای ارتباطات واقعا ساده ! است که مخفف عبارت really simple syndication می باشد و یا به تعبیری به نوشتهٔ دن لیبی در نت اسکیپ ، هم نشری سراسری ساده Rich Site Summary که به آن Rss میگویند
آر اس اس به زبان ایکس ام ال xml ارائه میشود و متناسب با نسخه ارائه شده خود ساختار خاص خود را دارد که به وسیله کنسرسیوم RDF یا Resource Description Framework پشتیبانی می‌شود .

آر اس اس چه کاربردی دارد؟
مهم نیست که شما صاحب سایت یا وبلاگ باشید . کاربرد آر اس اس امروزه در جهان برای کاهش اتلاف وقت در بازدید و چک کردن مطالب سایتهای محبوب به کار میرود . اگر یک بار از آن استفاده کنید مشتری دائمی آن خواهید شد . اکنون نمیتوان سیستمی یافت که از آر اس اس استفاده نکند . آر اس اس یعنی مطالب آخر و سر تیتر اخبار و چکیده مطالب یک سایت را بدون باز کردن سایت و قالب و لوگو و مواردی که ممکن است وقت ما را تلف کنند ببینیم و استفاده نماییم . تمامی سیستم های وبلاگدهی ، سیستمهای مدیریت محتوا و سیتمهای شبه سایت ، به اختیار سازندگان ، همگی دارای فید آر اس اس می باشند .

ارائه فید از طرف سایت یا وبلاگ به چه معناست؟
اکنون وبمستران و یا صاحبان سیستم های وبلاگدهی به این نتیجه رسیده اند با ارایه فید و خوراک مطالب خود به صورت آر اس اس به بازدید کنندگان خود ، آنها را راضی نگه داشته و خود را محبوب نمایند . از طرفی با بازدید از فید و مشاهده عناوین ، مخاطب ثابت برای وبگاه خود دست و پا کنند . وقتی صاحب سایت مطالب خود را در قالب فید آر اس اس ارائه میدهد ، بدین معنی است که چکیده مطالب خود را به صورت آزاد برای مشاهده و باز نشر در اختیار عموم قرار داده است . فید آر اس اس در حال حاضر کاربرد دیگری ندارد .

فیدخوان چیست؟
همه کاربران اینترنت از آر اس اس و مزایای آن خبر ندارند و چون در مورد آن نیاموخته اند ، محبوب نیست و یا از آن به صورت عمومی استفاده نمیشود . فید خوان ها همه جا هستند مثلا در مرورگرها مکانی برای استفاده از فیدهای محبوب در نظر گرفته شده است .
سایتهایی اقدام به جمع آوری فید از سایت های مختلف و ارائه آن به صورت موضوعی و دسته بندی شده میکنند و در قالبی شکیل و ساده به عموم نمایش میدهند . به این صورت هر کاربر با انتخاب موضوع مورد نظر خود میتواند از چندین فید آر اس اس همزمان استفاده نماید بدون آنکه خودش بخواهد اینترنت را زیر و رو کند . به این سایت ها فید خوان میگویند . فید خوانی فقط مختص خبر و مطالب نیست بلکه انواع فید خوان مطلب ، تصویر ، موزیک – پادکست – وجود دارد که کاربران را به استفاده از فیدخوان ها ترغیب میکند .

فیدخوانی کپی برداری است؟
فید آر اس اس توسط صاحب هر سایت ارائه میشود و در آن چکیده مطالب قرار میگیرد . این بدین معنی است که خود صاحب سایت مطالب خود را برای بازنشر توسط دیگران و یا استفاده عمومی بدون ورود به سایت خود مهیا کرده است . اگر شخصی تمایل ندارد مطالب خود را ارائه کند نباید فید برای سایت خود در نظر بگیرد و یا اینکه لینک و کپی رایت خود را در آن قرار دهد که عینا همان مطالب بازنشر شده و مورد مشاهده و استفاده قرار گیرند .

فید آر اس اس برای گوگل مهم است؟
خیر ، گوگل در سال 2013 گوگل ریدر را مسدود کرد و فرمت دیگری از ایکس ام ال ارائه شد که وبمستران لینک های خود را درون آن قرار داده و گوگل خود همه محتوی صفحه را بررسی می نماید که به آن نقشه سایت sitemap میگویند . سایت مپ ها ساختار ساده ای دارند و به جز لینک مطالب فقط درصد اهمیت و تاریخ انتشار مطلب در آنها گنجانده شده است و در گوگل وبمستر میتوانید آن را به گوگل ارائه دهید .

مزایای سایت های فید خوان در ایران چیست؟
به دلیل سرعت در نوسان اینترنت ایران ، استفاده از همه سایتها برای یک کاربر عادی اینترنتی شاید غیر ممکن باشد اما با مراجعه به یک سایت فیدخوان میتواند از چکیده سایتهای متعدد و مطالب آنها استفاده نماید .
همچنین به دلیل سواد کم اینترنتی در ایران به دلیل ضعف آموزشی ، مراجعه به یک سایت فارسی زبان با امکانات آماده و حاضر برای استفاده از فید میتواند کمکی بزرگی به کاربران باشد .

آیا همه سایتها فید دارند؟
خیر ، فقط وبمسترانی که مایل به نشر آزادانه مطالب خود هستند و مایل به ارائه خدمات به بازدیدکنندگان خود هستند در سایت خود فید یا خوراک برای فیدخوانها و بازدیدکنندگان عمومی قرار میدهند .
مثلا سایت بهترین های روز فید آر اس اس ندارد !

امیدوارم مطالب مفیدی را به شما کاربران محترم بهترین های روز ارائه کرده باشم .


تاریخ انتشار :

نویسنده :
رسانه انتشار : www.bestofday.ir
لینک ثابت :
امتیاز 4.0     از 1 تا 5
تعداد بازدید : 5655

# # # # # # # # #

ریمیکس طفلکی دلم گیره ریمیکس طفلکی دلم گیره ریمیکس طفلکی دلم گیره آپارات فیلم خارجی صحنه دار آپارات فیلم خارجی صحنه دار bestofday.ir دانلود رمان عاشقان شیطانی امین جوزانی عشق اول دانلود آهنگ ابرو گوندش سنی سویوروم دانلود فیلم امریکن پای با زیرنویس فارسی دانلود فیلم امریکن پای با زیرنویس فارسی فرکانس شبکه ورزش تاجیکستان در هاتبرد دانلود روش یادگیری زبان به روش ری الس bestofday.ir مسعود جلیلیان باورش سخته http://vampir3.blogsky.com/1386/Subscribe.bs http://vampir3.blogsky.com/1386/Subscribe.bs دانلود قاری گری کردی mp3 سامان یاسین خاک سرد سامان یاسین خاک سرد http://vampir3.blogsky.com/1386/Subscribe.bs http://vampir3.blogsky.com/1386/Subscribe.bs دانلود فایل صوتی صدای طرقه اهنگ شاهین نجفی بنام کجاست ای یار آغوشه تو سیمگه kamera سیمگه kamera آهنگ خارجی باب باب بارا بی آهنگ خارجی باب باب بارا بی دانلود فیلم heroine بدون سانسور دانلود نوحه حسین دوشوبدی مقتله از حاج نادر جوادی دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب دانلود اهنگ نانسی یدب دب طشت گذاری 96 اردبیل دانلود آهنگ شام رمانتیک از سحر با کیفیت 320 دانلود آهنگ شام رمانتیک از سحر با کیفیت 320 دانلود اهنگ مهسا از میثم ابراهیمی دانلود اهنگ مهسا از میثم ابراهیمی دانلود اهنگ مهسا از میثم ابراهیمی دانلودآهنگ میریام فارسى نفسى نوحه ترکی جامه عشقیوی دانلود نوحه ترکی من عباسم منه دریالر آغلار shahin najafi mp3 download roya www.bestofday.ir دعانویس درایرانشهر دعانویس درایرانشهر mykavirmusic new address آپارات رقص زن در سوئد دانلود اهنگ جدید احلام عربی و فارسی آپارات رقص زنهای ایرانی در سوئد دانلود نوحه ترکی قیزلاردان شرمنده فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد فرکانس شبکه onyx در هاتبرد http://www.bestofday.ir/ رمان با دل من بسازه جواب کتاب کار زبان نهم درس پنجم جواب کتاب کار زبان نهم درس پنجم جواب کتاب کار زبان نهم درس پنجم جواب کتاب کار زبان نهم درس پنجم ابرو اکل ال ابرو اکل ال دانلود آهنگ spotlight از سلنا گومز دانلود آهنگ spotlight از سلنا گومز دانلود اهنگ عرفان کالبد بهش بگین دانلود اهنگ عرفان کالبد بهش بگین دانلود اهنگ عرفان کالبد بهش بگین دانلود اهنگ عرفان کالبد بهش بگین دانلود آهنگ هری صنم کوهیار بختیاری mp3 دانلود آهنگ هری صنم کوهیار بختیاری mp3 حالم عوض میشه محسن ابراهیم زاده حالم عوض میشه محسن ابراهیم زاده Bestofday.com دانلود رمان پوکر با فرمتapk دانلود رمان پوکر با فرمتapk